Vzhľadom na aktuálnu situáciu v Európe zaznamenala polícia Slovenskej republiky v týchto dňoch zvýšený nápor žiadostí o vydanie cestovných dokladov. Ako však štátny orgán upozorňuje, nie je dôvod na urýchlené zadováženie si pasov.

Prezidentka Zuzana Čaputová a ministri Slovenskej republiky informovali verejnosť, že naša krajina nie je v priamom ohrození, pričom polícia napriek predmetnému zaznamenala dopyt po urýchlenom vystavení cestovných dokladov. Záujem je momentálne predovšetkým o expresnú lehotu na vydanie do dvoch a do desiatich pracovných dní, v dôsledku čoho sa tvoria na úradoch dlhšie rady.

“Počas včerajšieho dňa (28. 2. 2022) požiadalo o vydanie cestovného pasu viac ako 5 400 občanov. Z nich bolo 2 083 žiadostí o vydanie v lehote do dvoch pracovných dní, 943 žiadostí o vydanie do 10 pracovných dní a 2 405 žiadostí s lehotovou vydania do 30 dní. Evidujeme zvýšený záujem aj o vydanie dokladov pre deti,” uviedla polícia SR.

“Vzhľadom na to, že k zvýšenému počtu žiadostí dochádza približne od štvrtka minulého týždňa predpokladáme, že to súvisí s dianím na Ukrajine. Prosíme občanov, aby sledovali oficiálne zdroje a nie dezinformačné, ktorých cieľom je vytvárať strach a chaos. Opätovne chceme zdôrazniť, že ako už povedala prezidentka Slovenskej republiky aj ministri SR, nie je potrebné si urýchlene zadovážiť cestovný doklad,” dodáva polícia ohľadom dokladov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol