Máte radi tradičný česko-slovenský výrobok značky Indulona, ktorý je u nás jednoznačne najpredávanejším? Táto nová informácia vás možno zaskočí, no po novom už táto značka nie je našim pokladom. 

 

Na slovenskom trhu dochádza k veľkej zmene. Obľúbený a tradičný česko-slovenský krém Indulona mení majiteľa a po novom už patrí Grékom. Výrobca tohto známeho výrobku sa rozhodol svoju spoločnosť Saneca predať gréckej firme Sarantis, pričom hodnota tohto obchodu dosiahla 8,5 milióna eur.

Slovenská a česká republika sa tak už nemôže pýšiť svojim pokladom a tým, že im patrí najpredávanejší produkt vo svojej kategórii. V starostlivosti o ruky je Indulona nielen u nás, ale aj v Čechách TOP výrobkom v obľúbenosti spotrebiteľov.

Dôvodom odkúpenia gréckou firmou je vraj potenciál, že by sa Indulona mohla dostať aj na iné trhy, kde by si uplatnila svoje miesto. Je ale jasné, že slovenská firma tak príde o veľké zisky, nakoľko len za minulý rok 2017 dosiahli zisky z predaja neuveriteľných 7 miliónov eur. Grécka spoločnosť Sarantis, ktorá Indulonu odkúpila má vo svojom portfóliu okrem svojich značiek aj známu českú značku Astrid.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: Facebook/Indulona SK

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.