Politika Slováci rozhodli: TOTO má byť najdôveryhodnejší politik vo vláde!

Slováci rozhodli: TOTO má byť najdôveryhodnejší politik vo vláde!

Veľké množstvo Slovákov si práve počas najťažšieho obdobia krajiny všíma vyjadrenia a konanie politikov, ktorých podporujú. Bohužiaľ, ich sympatie sa môžu veľmi rýchlo zmeniť, čo potvrdil aj najnovší prieskum. A jeho výsledky prekvapili nejedného politika!

Agentúra Focus vytvorila exkluzívny prieskum pre televíziu Markíza na vzorke 1 014 respondentov, ktorý sa uskutočnil od 7. do 15. októbra. Slováci odpovedali na otázku v znení: ,,Do akej miery dôverujete alebo nedôverujete nasledujúcim členom vlády?“

Výsledky preukázali, že najdôveryhodnejším vládnym politikom je predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík, ktorému verí viac ako 47 % opýtaných. Na druhom mieste sa umiestnil minister životného prostredia Ján Budaj so 46,4 % a na tretej priečke skončila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá dostala takmer 45 %-nú dôveru.

Najviac respondentov nedôveruje samotnému premiérovi Igorovi Matovič, ktorý ,,vyfasoval“ viac ako 67 %-nú nedôveru. Druhou v poradí je ministerka investícií Veronika Remišová so 61,1 %. Tretí v poradí skončil šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí, ktorému nedôveruje až 57 % respondentov.

Výsledky prieskumu

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Sloboda a Solidarita, OĽaNO

Exit mobile version