Slováci potešili v úvodnom zápase skupiny A na MS juniorov vo Švédsku výborným výkonom a Česko zdolali naši mladíci presvedčivo 6:2, hoci podľa bookmakerov bol miernym favoritom náš súper obhajujúci striebro.

Slovensko ale ukázalo, že má tento rok podobne ako na minulom šampionáte výborný tím a môže byť kandidátom i na cenné kovy.

Možno hodnotiť, že prvé tri útočné formácie máme veľmi kvalitné, hráči ako Petrovský, Honzek, Dvorský, Mešár či Sýkora sú proste rozdielovými hráčmi, zatiaľ čo Gajan je nepochybne jedným z najlepším brankárov šampionátu a defenźivu taktiež nemáme na zahodenie. I bez Nemca a Slafkovského, ktorí sú stále hráčmi spĺňajúci podmienky pre štart na šampionátu U20, no kluby z NHL ich neuvoľnili.

A ako teda duel hodnotili tréneri? „Bol to prvý zápas, po dlhých rokoch sme v ňom zvíťazili, čo je motivujúce. Ale musíme zostať pri zemi a vrátiť sa k poctivej robote, ktorú sme ukázali od druhej tretiny. Vieme hrať ešte lepšie. Tento duel nás stál dosť síl, zajtra nás čakajú Švajčiari, čo je pre nás dôležitý zápas. Musíme si čo najlepšie oddýchnuť,“ zhodnotil Ivan Feneš, tréner nášho výberu.

Český náprotivok Patrik Augusta nemohol byť na rozdiel od toho nášho spokojný. „Druhú tretinu sme začali ľahkovážne, mysleli sme si, že to pôjde samo. Úplne sme prestali hrať. Verím, že to bol dobrý budíček, pretože zápasy budú ťažšie a ťažšie. Boli sme nedôrazní, nasadenie na majstrovstvách sveta si predstavujem inak,“ povedal.

SLOVENSKO – ČESKO 6:2

Góly: 22. Petrovský (Mešár, Kmec), 39. Repčík (Sýkora), 42. Honzek (Mišiak, Petrovský), 45. Žabka (Štrbák), 46. Petrovský (Mešár), 52. Štrbák (Pekarčík, Honzek) – 2. Rymon (Becher, Melovský), 52. Šapovaliv (Šalé).

Zdroj: Šport.aktuality | Foto: IG/hockeyslovakia, IG/dalidvorsky