Igor Matovič zrejme zabúda, že jeho vyjadrenia a činy sleduje množstvo Slovákov, ktorí si vedia spraviť názor na danú problematiku. Niet sa čo diviť, že sa v posledných mesiacoch dostal do nemilosti aj vlastných voličov, ktorí sú sklamaní a dali to jasne najavo.

Strana OĽaNO získala v parlamentných voľbách 2020 viac ako 25 % hlasov, vďaka čomu sa stala víťazom volieb. Samotného Igora Matoviča vo volebnom lístku zaškrtlo takmer pol milióna občanov. Od vzniku koalície však hnutie ministra financií zaznamenáva postupný pád.

V najnovších prieskumoch má rodák z Trnavy 88 %-nú nedôveru zo strany ľudí. Rebríček dôveryhodnosti inšpiroval aj satirickú stránku Zomri, ktorá sa rozhodla pre vlastnú anketu. Slováci mali možnosť hlasovať, či si financmajster plní svoju funkciu dobre (znak srdiečka), alebo či by mal opustiť svoje ministerské kreslo a nahradí ho niekto iný (znak palca hore).

Stačilo iba pár hodín hlasovania a výsledok bol jasný. Viac ako 33-tisíc našincov si želá politikov okamžitý koniec, pričom iba 277 priaznivcov si praje jeho pokračovanie vo funkcii. Upozorňujeme, že nejde o oficiálny prieskum niektorej z agentúr. Aj napriek tomu odzrkadľuje nesúhlas voličov s činmi Matoviča.

Prieskum satirickej stránky “Zomri”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Zomri  |  Foto: FB/Zomri, YT/Denník N