V nedeľu večer sa stali ľudia z celého Slovenska svedkami neštandardnej udalosti, keď štyrom zaočkovaným doslova pretiekli cez prsty státisíce eur. Vo vakcinačnej národnej lotérii totiž buď nezdvihli telefón, alebo len nedokázali povedať v časovom limite správne heslo.

Kým Lukáš z Košíc prišiel o neuveriteľných 300-tisíc eur z dôvodu, že nebol pri televízore a práve preto nemohol vidieť kľúčové heslo, nešťastie v šťastí mala diváčka Zuzana z Prešova. Napriek tomu, že pozorne sledovala priamy prenos a bola pripravená získať výhru 400-tisíc eur, odišla z programu len s tisíckou, ktorú získala automaticky ako vyžrebovaná.

V prípade východniarky mala totiž zlyhať technika, pričom uviesť správne heslo jej mal znemožniť oneskorený internetový prenos. Práve voči tejto skutočnosti sa ohradili stovky Slovákov, ktorí nepovažujú pravidlá za fér a žiadajú, aby boli Zuzane, ktorá povedala zásadné slová o dve sekundy neskôr, peniaze vyplatené.

„Splnila všetko, čo mala, presne vedela, o čo sa jedná a povedala vám správne heslo s oneskorením, za ktoré nemôže ona, ale poskytovateľ TV,“ zastáva sa súťažiacej istý Vladimír, ku ktorému sa pridáva ďalšia diváčka. „RTVS dramaturgia naozaj mohla počítať s väčším oneskorením obrazu, veľká časť ľudí má doma telku cez internet,“ lobujú za Zuzanu stovky ďalších.

Inak tomu nie je ani pri Matejovi z Ružindolu, ktorý po vrieskaní moderátorov vypol telefonát, čím sa taktiež pripravil o výhru vo výške 100-tisíc eur. „Chyba moderátorov pri tom druhom telefonáte, zvrieskli do telefónu, možno chudák aj odpadol, veď mu musel bubienok rozdrapiť. Slušnosť a hlavne podľa pravidiel je pozdraviť sa a vysvetliť, čo chcú. Títo sú moderátori? To sú deptáci,“ valí sa vlna kritiky na tváre lotérie. Aký máte názor na vyplatenie výhry Zuzane vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS, YT