Polícia Slovenskej republiky pred pár dňami prekvapila mladú Michaelu, keď jej v na prvý pohľad bezradnej situácii zachránila celú dovolenku. Dojatá žena bola totiž tesne pred odletom okradnutá, pričom hrozilo, že miesto slnečného Talianska jej ostanú len oči pre plač.

Aj keď množstvo vodičov nemá na policajtov dobrého slova, iný názor zastáva Michaela z Brezna. Počas cesty na dovolenku ju totiž neznámy páchateľ okradol, čo však nebolo ľahostajné mužom zákona nielen po profesijnej, ale ani po ľudskej stránke. Pre mladú ženu totiž urobili viac ako očakávala, pričom poďakovanie im napokon poslala zo slnečného Talianska.

V piatok 23. augusta bola Michaela okradnutá na autobusovej stanici Mlynské Nivy, tesne pred odchodom na viedenské letisko Schwechat. Nešťastnej cestovateľke boli odcudzené všetky doklady aj peniaze, no, paradoxne, v rukách jej ostali pas a letenka do Talianska, kam sa chystala. Ako priznala, po tomto incidente, kedy ostala bez peňazí a v časovom sklze, mienila so slzami v očiach odísť naspäť domov.

Celú situáciu však zachránili zamestnanci autobusovej dopravy či SBS, avšak predovšetkým policajti Roman a Patrik, na ktorých priezviská si, žiaľ, nespomína. „Tí sa ma nielen pokúšali upokojiť, ale vynaložili všetko úsilie pre vyriešenie situácie, peniaze ani doklady sme nenašli. Nenechali ma však plakať na stanici a rozhodli sa mi pomôct v tom, aby som stihla lietadlo a pokračovala v ceste,“ uvádza dojatá Michaela.

Ako nadšená žena dodala, policajti, ktorí predviedli filmový scenár, kvôli nej zastavili idúci autobus na Schwechat, a dokonca jej dali nutnú hotovosť na zvyšok cesty a lístok! „Urobili oveľa viac ako museli!!! Ani neviem slovami vyjadriť, ako veľmi ďakujem… Za pomoc, ochotu, ľudskosť a empatiu a za to, že veta pomáhať a chrániť im nie je cudzia. Nikdy na to nezabudnem.. ĎAKUJEM,“ dodala s vďakou a pokorou cestovateľka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Policia