V dnešných ťažkých časoch si ľudia musia priplatiť takmer za všetko, pričom čoraz častejšie neveriacky krútia hlavou nad účtami, ktoré musia uhradiť. Mnohé podniky sa dokonca rozhodli využiť akýkoľvek spôsob, ktorým môžu zo zákazníkovej peňaženky vytiahnuť ešte viac.

Návšteva reštaurácie s cieľom pochutnať si na obede spoločne s rodinou sa postupne stáva luxusom. Zdražovanie potravín sa totiž odrazilo aj na cenách pokrmov nachádzajúcich sa v jedálnom lístku. Akoby toho nebolo málo, mnohé podniky si začínajú pýtať peniaze za služby či tovar, ktorý bol dlhé roky zadarmo.

Na facebookovej stránke ,,Nekŕmte nás odpadom“ bol zverejnený účet z reštaurácie, na ktorom bola za desať centov spoplatnená slamka. Okamžite sa začali ozývať ďalší Slováci, ktorí sa pochválili svojimi bizarnými potvrdenkami. V ďalšom prípade sa na účte objavila položka s názvom ,,práca s jedlom“, pričom tá bola vyúčtovaná na päťdesiat centov.

Jedným z najšokujúcejších poplatkov je určite jedno euro za to, že sa zákazník rozhodne platiť kartou. Následne sa mnohí ľudia posťažovali, že museli za prázdny tanier, ktorý si vypýtali navyše, zaplatiť päťdesiat centov. Nemôžeme zabúdať ani na položku v podobe chladenia nápojov, ktoré v jednom z podnikov stojí dva centy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom, Pixabay