benzínová pumpa

Vyzerá to tak, že v nasledujúcich mesiacoch budeme musieť všetci siahnuť o niečo hlbšie do peňaženky. Dobré časy sa po relatívne príjemných rokoch pomaly, ale isto končia. 

Ceny benzínu stúpajú od začiatku roka, natural 95 stál v januári na Slovensku v priemere 1,29 € za liter, aktuálne sa už cena pohybuje na úrovni o tri centy vyššej. Ešte výraznejší nárast je očakávaný v blízkej budúcnosti. ,,Vyzerá to tak, že ceny pohonných hmot na čerpacích staniciach budú naďalej vytvárať každým dňom nové maximá,” tvrdí analytička xPartners Silvia Hollá. V priebehu mája tak môže benzín zdražieť o ďalšie dva centy, do konca leta je predpokladaný nárast až o štyri centy oproti súčasnosti. Dôvodom je hlavne nárast cien ropy na svetových trhoch.

Ak si myslíte, že vy nešoférujete a správa sa vás preto netýka, ste na omyle. Nakupujete v potravinách? Treba ich predsa doviesť. Ceny pohonných látok ovplyvňujú prakticky všetko, aj preto zaznamenala Národná banka v apríli najvyššiu mieru inflácie za posledné roky- 2,9%. Jednoducho, bude drahšie.

Zdroj: Sme, HNonline, Deník.cz | Foto: Wikipedia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.