Pandémia, ktorá sužovala našu krajinu celé dva roky, hoci stále nie je na konci, zmenila u Slovákov postoje a pohľady na viaceré témy. Jednou z nich je aj každodenné dochádzanie do práce a trávenie množstva času pri plnení úloh. Aktuálne požadujú od zamestnávateľov viac flexibility.

Slováci boli celé desaťročia zvyknutí na pravidelnú 8-hodinovú pracovnú dobu, ktorú trávili či už v kancelárii alebo vo výrobnej hale. Po pandémii sa však ich pohľady zmenili a viacerých pri hľadaní práce zaujímajú nové postoje a požadujú od svojich šéfov viac flexibility či voľného času. Obyvateľov tiež znepokojuje zdražovanie, pričom pred Vianocami si priplatíme aj za túto dôležitú potravinu.

Ako uvádza televízia Markíza, Slováci sa čoraz viac obzerajú po miestach, kde si môžu svoj čas plánovať vo väčšej miere sami. Uprednostňujú pracovné pozície, ktoré im dovoľujú aspoň pár dní v týždni vykonávať svoje úlohy z domu, teda formou home office. To im zároveň poskytuje čas na prevoz detí do školy či škôlky, alebo lepšie plánovanie úloh.

Ako však potvrdzujú analytici, trend home office sa rozmáha skôr na západe Slovenska, kým na východe krajiny sú ľudia zamestnaní i vo výrobných fabrikách, kde nie je môžné prácu vykonávať doma. Taktiež upozorňujú, že na rozdiel od iných krajín, Slováci sa nechcú kvôli práci sťahovať do iných miest, pričom najviac pracovných ponúk je práve na západe. Najväčšia nezamestnanosť vládne na východe a podľa aktuálnych štatistík evidujeme 110-tisíc nezamestnaných, ktorí sú bez práce viac ako rok a sú údajne pre trh „nepoužiteľní“ a bez pracovných návykov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Televízia Markíza