Polícia Slovenskej republiky zaznamenala v posledných dňoch nové prípady podvodov páchaných na senioroch. Po predaji predražených produktov či telefonickom mámení peňazí pre údajných rodinných príslušníkov, si podvodníci vymysleli nový druh okrádania starších ľudí.

Príslušníci polície zaevidovali v rámci celého Slovenska nové prípady podvodov páchaných na senioroch. Ako uviedla Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave, páchatelia prostredníctvom telefónu ponúkajú volajúcemu bezplatnú kontrolu plastových okien aj
s možnosťou ďalšieho servisu a opravy.

Nejde pritom o jediné klamstvo, kedy sa podvodníci snažia vymámiť peniaze zo starších ľudí. Najčastejšie sa páchateľ predstaví ako lekár z nemocnice, pričom obeť presvedčí, že jej rodinný príslušník spôsobil dopravnú nehodu, je zranený, alebo napr. došlo k zraneniu dieťaťa cudzieho štátu (Poľsko, Maďarsko, Česko) a požaduje zaplatiť „bolestné“, aby rodinný príslušník potencionálnej obete nebol trestne stíhaný. “Peniaze žiadajú zaslať cez službu Western Union, prípadne si prídu po ne aj osobne. Od januára 2019 riešili policajti v Trnavskom kraji pod legendou „lekár“ 8 prípadov. Seniorov pripravili podvodníci o 8 700 eur,” uvádza Mária Linkešová.

Ako uvádza polícia, v mnohých prípadoch ide o podvodníkov, ktorých jediným zámerom je získať si dôveru seniorov a okradnúť ich o celoživotné úspory. Vzhľadom na skutočnosť, že využívajú množstvo techník a spôsobov, ako tak urobiť, buďte vo veciach ohľadom financii mimoriadne obozretní.