Slováci v tom majú jasno! Aj keď je na domácej politickej scéne v posledných mesiacoch poriadne dusno, mnohí občania ešte stále vyjadrujú dôveru v politikov. Kým v minulosti figuroval na prvých priečkach expremiér Robert Fico, z vedúcej pozície ho tentokrát vytlačila hlava štátu Zuzana Čaputová!

Podľa prieskumu, ktorý bol pre televíziu Markíza vytvorený agentúrou Focus, dôveruje najviac Slovákov prezidentke Zuzane Čaputovej. Podporu jej vyjadrilo 56 % respondentov, pričom 41 % občanov jej nedôveruje. Druhú priečku obsadil premiér Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 46 % Slovákov a 51 % vyjadrilo opačný názor. Prvú trojicu najdôveryhodnejších slovenských politikov uzatvára bývalá hlava štátu Andrej Kiska, ktorý si získal 32 %, pričom negatívny postoj k nemu zaujalo 65 % opýtaných.

Poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Beblavý obsadil štvrtú priečku s výškou dôvery 30 % Slovákov. Tesne za ním nasleduje s 29 percentami Boris Kollár z hnutia Sme rodina a s 28 % Richard Sulík z opozičnej SaS.

Expremiér Robert Fico, predseda strany SMER, obsadil 11. priečku, a kým nedôveru vzbudzuje u 72 % voličov, pozitívny postoj vyvoláva u 25 %. Posledné 15. miesto obsadil neúspešný kandidát na prezidenta Štefan Harabin, ktorému verí 17 % Slovákov a nedôveruje 79 % opýtaných.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Robert Fico, Štefan Harabin