Slováci sa včera (24. mája) prebudili do nepríjemného rána po zistení, že náhle skonal obľúbený herec Daniel Heriban. Pre fanúšikov, kolegov a hlavne jeho rodinu to bol obrovský šok, s ktorým sa budú musieť vysporiadať. Príčina jeho smrti sa však stala mimoriadne diskutovanou témou na sociálnych sieťach.

Slovenský herec Daniel Heriban zomrel vo svojom dome vo Svätom Juri potom, čo k nemu boli privolaní záchranári. Prvotným zdravotným problémom mali byť neznesiteľné bolesti chrbta, avšak u 43-ročného umelca napokon došlo k zástave srdca, pričom sa ho už nepodarilo oživiť.

Jeho náhle úmrtie začali na sociálnej sieti rozoberať šokovaní Slováci. Niektorí zdôraznili, že bolesť chrbtice môže upozorňovať na možný infarkt a vyčítajú lekárom, že mu nepomohli, keď ich o to požiadal. Ukázalo sa totiž, že trojnásobný otec deň pred smrťou navštívil doktora so svojím zdravotným problémom.

Mnohí našinci však spájajú smrť herca s očkovaním proti koronavírusu. Tieto komentáre zachytil aj vedec Pavol Čekan. ,,Je mi z toho veľmi smutno, že takíto ľudia žijú medzi nami a ešte aj takúto obrovskú ľudskú tragédiu dokážu zneužiť na šírenie konšpirácii a bludov,“ napísal na sociálnej sieti, pričom okamžite zmazal komentáre tohto typu a daných ľudí si zablokoval.

Náhle úmrtie rodáka z Trnavy kvôli vakcíne označil za hoax aj primár interného oddelenia Milan Kulkovský. Ľuďom pripomenul, že mladí ľudia náhle umierali aj pred pandémiou koronavírusu. ,,Podľa dostupných informácií je na základe mojich skúsenosti pravdepodobnou príčinou náhleho skonania Daniela Heribana akútna disekcia aorty, ktorá sa, žiaľ, prejavuje často nešpecificky, napríklad bolesťami chrbta. Menej pravdepodobnou príčinou je srdcový infarkt. Svoj názor som písať nechcel, no hnevajú ma šíriace sa ,,zaručené“ informácie konšpirátorov, ktorí zbytočne zneužívajú túto obrovskú tragédiu,“ objasnil uznávaný lekár.

Reakcia Pavla Čekana

Reakcia Milana Kulkovského

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/kulkovskymilan, FB/Pavol Cekan  |  Foto: IG/kulkovskymilan, FB/Pavol Cekan, Horná Dolná