Je tomu len zopár hodín, čo Televízia Markíza zverejnila v relácii Na telo nový prieskum, ktorý pre ňu pripravila agentúra Focus. Tá sa od 14. mája do 21. mája 2020 zameriavala na dôveryhodnosť prezidentky po prvom roku jej pôsobenia na čele štátu.

Už onedlho uplynie rok, čo Zuzana Čaputová vystupuje ako hlava štátu, keď jej počas druhého kola prezidentských volieb odovzdalo svoj hlas 1 056 582 Slovákov pri volebnej účasti 41,7 %. Agentúra Focus pri tejto príležitosti urobila pre Televíziu Markíza prieskum ohľadom spokojnosti občanov s jej činnosťou.

Ako sa ukázalo, že 73,6 % opýtaných je s jej vykonávaním funkcie spokojných, kým 21,6 % vyjadrilo svoju nevôľu. Ako je tiež zrejmé, prezidentka má priaznivcov predovšetkým u voličov koalície a najviac oponentov v opozícii. V rámci prieskumu, ktorý bol vykonávaný na vzorke 1 011 opýtaných, sa agentúra zameriavala i na názor ohľadom nestraníckosti prezidentky, reprezentáciu Slovenska v zahraničí či jej činnosť ohľadom problémov bežných ľudí. Tu sa respondenti vyjadrili viac-menej pozitívne, pričom podpora Zuzane Čaputovej dosahovala takmer v každej otázke 70 % spokojnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markiza | Foto: Markiza, FB/Z.Č.