Nie je to tak dávno, čo Slováci hromadne kupovali toaletný papier či múku vzhľadom na pandémiu koronavírusu. Najnovšie však celá krajina bojuje s iným problémom, v dôsledku čoho sa stal jeden z bežných výrobkov absolútnym trhákom.

Medvede momentálne strašia celé Slovensko, pričom sa takmer každý týždeň objavujú nové prípady stretnutí ľudí s chlpatým “macom“, ktoré neraz končia naozaj tragicky. Čoraz častejšie útoky medveďov na turistov spôsobili iné správanie zákazníkov pri nákupe.

Podľa štatistík nákupného radcu Heureka.sk za posledných sedem dní stúpol záujem o korenisté spreje na paralyzovanie nebezpečnej šelmy o neuveriteľných 373 %. Niektoré zo spomínaných sprejov majú mať dosah až 10 metrov, pričom ich cena sa pohybuje od 35 do približne 40 eur.

Zdá sa, že Slováci sa síce obávajú stretu s medveďom, no odmietajú sa vzdať turistiky či iba prechádzky v lese. Podľa slov šéfa analytikov Heureka.sk narástol záujem aj o rybárske stany, prenosné chladničky či outdoorové variče. ,,Extrémny záujem je aj o špeciálne turistické topánky pre dámy, kde sa nárast pohybuje na úrovni 1 700 %,“ uviedol Michal Buzek pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, heureka.sk  |  Foto: Pixabay