Generálny prokurátor Maroš Žilinka nedávno vyvolal na politickej pôde i v spoločnosti hotové zemetrasenie. Aj napriek obrovskej kritike si však stojí za svojím rozhodnutím, pričom jeho konanie podporujú aj mnohí Slováci.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka na začiatku septembra zrušil obvinenia voči bývalému šéfovi SIS Vladimírovi Pčolinskému, podnikateľovi Jaroslavovi Haščákovi a ďalším. Využil totiž paragraf 363 Trestného poriadku, ktorý mu umožňuje zrušiť trestné stíhanie ako mimoriadny prostriedok s argumentom, že neboli splnené zákonné podmienky na trestné stíhanie.

Jeho rozhodnutie spôsobilo v koalícií ďalšiu krízu, keďže strany OĽaNO, SaS a Za ľudí chcú túto právomoc Žilinkovi odňať, no strana Sme rodina s týmto plánom kategoricky nesúhlasí. Generálny prokurátor však naďalej trvá na tom, že sa bude riadiť podľa zákona.

Podporiť sa ho rozhodla aj skupina Slovákov, ktorá dnes (20. septembra) vyrazila do ulíc hlavného mesta. Demonštranti začali na bratislavskom námestí SNP a následne sa presunuli pred budovu generálnej prokuratúry. Desiatky ľudí skandovali slová ako ,,ďakujeme“ či ,,bojuj ďalej“. ,,Potlesk a podpora pre generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby pokračoval v tom, čo začal! Aby konal naďalej podľa Ústavy a zákonov SR,“ takto znie jeden z popisov zverejnených videí z demonštrácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/ Igor J.  |  Foto: FB/Igor J., YT/Aktuality.sk  |  Video: Streamable.com