Je to iba pár dní, čo Igor Matovič predstavil niekoľko revolučných nápadov, z ktorých sa ekonómom poriadne zatočila hlava. Aj keď sa môže zdať, že jeho návrhy sú premyslené, detaily prezradia, že ich robí ,,na kolene“.

Minister financií prišiel s návrhom 500-eurového bonusu pre seniorov výmenou za to, že sa dajú zaočkovať. ,,Najefektívnejšie riešenie, ktoré je, je pokúsiť sa urobiť všetko pre to, aby ľudia, ktorí sú najviac ohrození covidom, boli ešte včas pred Vianocami buď preočkovaní treťou dávkou, a tí, čo zatiaľ zaočkovaní neboli, aby boli zaočkovaní ešte pred Vianocami prvou dávkou,“ vyhlásil na tlačovej konferencií.

Podľa slov Matoviča totiž zo všetkých úmrtí viac ako 90 % podľahnú koronavírusu ľudia nad 60 rokov. Predseda strany OĽaNO sa však opäť postaral o trapas, keď počas svojho prejavu držal v rukách plagát, na ktorom bola vyobrazená fialová 500-eurová bankovka. Slovákom to neušlo, pričom znova iba neveriacky krútili hlavou.

Samotného politika upozornili občania, že bankovka v tejto hodnote sa už nevyrába. Mnohí boli zvedaví, či išlo zase iba o nepozornosť alebo zámer expremiéra. Dokonca zverejnila oficiálne stanovisko aj Národná banka Slovenska. ,,Národná banka Slovenska 27. januára 2019 prestáva vydávať do obehu 500 € bankovky. Existujúce bankovky 500 eur zostávajú zákonným platidlom- občania ich môžu naďalej používať na platby či sporenie,“ oznámila NBS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/OĽaNO, nbs.sk  |  Foto: TA3, FB/Igor Matovic