Covid Pass bude za istý čas povinnou výbavou každého Slováka. Doklad o zaočkovanosti, testovaní alebo o prekonaní ochorenia bude vyžadovaný vo veľkej miere v prevádzkach pohostinstiev či pri vstupe na hromadné podujatia už od oranžovej fázy. V tej sa aktuálne nachádza väčšia časť východného Slovenska a od nasledujúceho pondelka pribudnú aj ďalšie okresy krajiny!

Čo si však o potrebe dokladovania zdravotného stavu v praxi myslia východniari, ktorí už touto skúškou týždeň prechádzajú? Očkovaní, a teda „slobodní“ občania gastro služby kvitujú a čašníkov, ktorí od nich vyžadujú preukazy, chvália! „Úprimne? Včera som bola na kávu a ako zaočkovaná som bola milo prekvapená, že čašník kontroloval a ľudí bez potrebného dokladu neobslúžil. Voľba je na nás, ísť či neísť. Očkovala som sa práve pre ten včerajší moment. Videla som reakciu ľudí, ktorí si kávu dať nemohli… A čašník za to nemôže,“ reagovala istá Helena.

Väčšinu komentárov pod príspevkom o aktuálnych gastro požiadavkách na východnom Slovensku však tvorili ľudia, ktorí s preukazovaním zdravotného stavu čašníkom nesúhlasia. Zákazníci rozhodnutie podniku vpúšťať iba plne očkovaných alebo OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) neakceptujú a považujú ho za protiprávne. Podniky si rovnako tak môžu vybrať aj možnosť vpustiť do prevádzky všetkých bez rozdielu, avšak za takýchto podmienok by boli zariadeniu vládou nastolené prísne podmienky a výrazné kapacitné či metrážne obmedzenia počtu hostí. Čo si o tom myslíte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom | Foto: pixabay.com