Parkovanie na Štrbskom plese nás vyjde počas zimnej sezóny poriadne draho. Ľudia sú rozčúlení, nechápu, prečo sa suma za parkovanie tak zvýšila. Obyčajní Slováci si viacdňovú návštevu strediska už takmer ani nedovolia.

 

Neuveriteľnú sumu si túto lyžiarsku sezónu zaplatíme na parkoviskách na Štrbskom plese. Zimná sezóna sa ešte len začína a Slováci sa tešia na chvíle strávené s rodinou na lyžiarskych svahoch. Tí, ktorí sa však rozhodnú ísť na Štrbské pleso, budú nepríjemne prekvapení. Môže za to obrovský poplatok za parkovanie, ktoré sa tam vyberá od decembra. Ľudia sú z tejto situácie pobúrení, nie je dosť, že si za skipasy platíme ceny ako v zahraničí, už ani to naše parkovné sa od iných krajín nelíši.

Niektorí dokonca tvrdia, že také drahé parkovné je v hlavnom meste pred najluxusnejšími hotelmi, čo samozrejme nie je normálne. Parkovisko pri hoteli FIS prevádzkuje TMR, ktoré tvrdí, že cena je závislá od nákladov na prevádzku parkoviska, nakoľko je veľmi vysoko položené. Prevádzkovateľ vraj musel pristúpiť aj k spoplatneniu iných parkovísk, ktorými sú parkovisko na trhových stánkoch a centrálne poschodové parkovisko, nakoľko lyžiarske stredisko nepotvrdilo úhradu zvýšených nákladov na prevádzku parkovísk. Starosta Štrby Michal Sýkora však stále verí, že sa dohodnú a vyjdú návštevníkov v ústrety nižšími poplatkami.

Jediné parkovisko, ktoré je bezplatné sa nachádza pri Ceste slobody, no z neho je to k svahu ešte 3 kilometre. Za parkovanie pri hoteli FIS a pri stánkoch si zaplatíme za hodinu 2 eurá a na celý deň je cena 6 eur. Centrálne parkovisko, ktoré sa nachádza od svahu 1 200 metrov je spoplatnené skoro rovnako a to 1,3 eura na hodinu a 5,5 eur na deň. Ľudia sú z týchto vysokých poplatkov v šoku, pri návšteve počas viacerých dní si za parkovanie poriadne zaplatia, čo si bežný Slovák dovoliť ani nemôže.

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/Štrbské pleso