23. februára 2018 došlo na bruselskom letisku Charleroi k tragédii, kedy po niekoľkých dňoch v kóme zomrel slovenský občan Jozef Chovanec. Jeho spis je neustále predmetom vyšetrovania, pričom v týchto dňoch uniklo na verejnosť video, ktoré zaznamenáva tvrdý zásah polície voči zosnulému.

38-ročný Jozef Chovanec bol koncom februára 2018 zatknutý na letisku Charleroi potom, čo sa dostal do konfliktu s miestnou políciou. Údajne agresívny muž mal atakovať posádku lietadla, na základe čoho s ním pilot odmietol vzlietnuť. Potom, čo bol z paluby odvedený etiskovou políciou, si mal podľa správy Slovák spôsobiť sebapoškodzujúce údery, pričom zástupcovia štátneho orgánu sa ho snažili upokojiť.

Práve v tomto okamihu mal podľa predbežných informácii Jozef utrpieť infarkt myokardu, po čom upadol do kómy. Ako však vyšlo uplynulú stredu najavo, celý incident sa odohral úplne inak. Z videozáznamu z priemyselnej kamery totiž vyplýva, že minimálne šesť policajtov fyzicky útočilo na Slováka a kým jeden hajloval, ďalší piati kľačali na hrudi obete, pričom sa na celom incidente zabávali.

Celý útok, ktorý je aktuálne predmetom vyšetrovania, mal trvať približne 16 minút. Rodina zosnulého Slováka sa momentálne snaží dopátrať spravodlivosti a poukazuje na ležérny postup belgickej justície. Tá tvrdí, že vyšetrovanie bolo spomalené v dôsledku koronakrízy.

Video z útoku môžete vidieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: express.co.uk | Video: streamable