Policajti z Bánoviec nad Bebravou vyšetrujú dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k vážnemu zraneniu dvoch maloletých dievčat. Včera večer si policajti Obvodného oddelenia z Bánoviec nad Bebravou všimli vozidlo Peugeot, ktorého vodič jazdil po meste rýchlo, bezohľadne a spáchal niekoľko dopravných priestupkov. Preto sa ho rozhodli predpísaným spôsobom zastaviť a skontrolovať.

Vodič Peugeotu svetelné i zvukové znamenia na zastavenie vozidla ignoroval, zrýchlil vozidlo a snažil sa pred policajtami ujsť. Dostal však s vozidlom šmyk, prerazil zábradlie a následne vletel do troch osôb, ktoré stáli na chodníku pri autobusovej stanici. Policajti po príchode k vozidlu zistili, že pod vozidlom ostala jedna osoba. Spolu s náhodnými okoloidúcimi okamžite auto prevrátili a dievča pod ním vyslobodili, pričom začali zraneným osobám poskytovať prvú pomoc.

Táto zbesilá jazda mestom skončila vážnymi zraneniami dvoch maloletých dievčat (14 roč.) a jedným ľahkým zranením 16-ročného chlapca. Vodič Peugeotu sa nezranil. Celková škoda bola vyčíslená na asi 600 €. 17-ročný vodič Peugeotu 106, Martin z ok. Trenčína bol na mieste nehody podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Policajti zistili, že mladý vodič je síce držiteľom vodičského oprávnenia, ale vodičský preukaz mu doposiaľ nebol vydaný.

Vzhľadom na to, že má 17 rokov, môže viesť motorové vozidlo iba za prítomnosti určenej osoby. Vyšetrovateľ začal v predmetnej veci trestné stíhanie, a to vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Na mieste dopravnej nehody bol aj súdny znalec z odboru cestná doprava Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia