Len 18-ročná žena z Michaloviec si uplynulý víkend prešla doslova peklom. V skorých ranných hodinách sa jej mal na parkovisku pred jedným z obchodných centier vyhrážať muž zabitím, pričom jej vulgárne nadával.

V nedeľu 10. marca prežila mladá Slovenka útok 21-ročného Petra z okresu Michalovce, ktorý na ňu mieril zbraňou nezistenej značky. Po slovných útokoch s ňou nasadol do vozidla, ktoré centrálne uzamkol a následne ženu niekoľkokrát udrel do oblasti hlavy, pričom sa jej vyhrážal slovami: „Keď ma nebudeš ľúbiť, zabijem teba i seba!“

Útočník mieril na Michalovčanku zbraňou a napokon ju vyložil späť pred obchodným centrom. Tu mala poškodená po momentoch hrôzy možnosť zavolať na tiesňovú linku 158, na základe čoho vyhlásila polícia po podozrivej osobe a vozidle pátranie v celom Košickom kraji.

“Podozrivý muž sa včera sám prihlásil na jednom z útvarov Policajného zboru v Michalovciach. Bola vykonaná prehliadka motorového vozidla, avšak zbraň ani iné stopy zaistené neboli. Počas vykonávania potrebných úkonov bolo zistené, že muž nemá na držanie zbraní príslušné oprávnenie ani povolenie,” uviedla Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

V dôsledku predmetnej udalosti bol 21-ročný Peter obvinený z prečinu nebezpečného vyhrážania sa, pričom bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Voči mužovi bol taktiež spracovaný podnet na jeho väzobné stíhanie, pričom mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

“Každý z nás je povinný chrániť ženy, deti, osoby vyššieho veku, zdravotne postihnuté osoby, ale neraz i mužov, pred násilím agresora. Ak o takomto správaní viete, oznámte to na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo to oznámte anonymne na prokuratúre, súde alebo príslušnom úrade sociálnych služieb. Nikto nemá právo za žiadnych okolností správať sa k inému človeku násilne,” dodala Lenka Ivanová.

Zdroj: Polícia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zara
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)