Uplynulá nedeľa sa stala takmer osudnou pre mladého Slováka, ktorý sa spolu s kamarátom vybral do neďalekého Chorvátska. Mladí muži však prišli po ceste takmer o život, keď do ich vozidla vpálil opitý a nadrogovaný vodič!

27-ročný Šimon, ktorý má za sebou množstvo najazdených kilometrov, nakoľko motorku začal využívať ešte ako teenager, unikol smrti len o vlások. Aj keď už na cestách zažil rôzne situácie, dokonca bol svedkom smrteľnej nehody, uplynulá nedeľa sa mu navždy zaryje hlboko do pamäte. Počas cesty do Chorvátska bol spolu s kamarátom účastníkom havárie, ktorá sa mohla skončiť doslova fatálne.

Vodič, ktorý bol vinníkom nehody, totiž vysadol na motorku značne podgurážený, pričom okrem alkoholu užil aj drogy. Vo svojom stave si nevšimol kolónu áut a v plnej rýchlosti vrazil do vozidla so Slovákmi, ktorých automobil bol v zástave posledný.

“Som po operácii a s veľkou vďakou Bohu aj stabilizovaný. Prečo toho alkoholu je za volantom stále viac a viac? Väčšie kontroly a horšie tresty a stále je toho veľa?! Ako je to možné??? Možnože by som toto ani nepísal, ležím v nemocnici po operácii a väčšiemu množstvu stratenej krvi v Zadare v Chorvátsku a keby nás trafí inak, možno sme tu už nemuseli byť, ale vďaka Bohu sme tu! Nesadajte ožratí za volant!!! Všetko je v danom momente frajerina, ale stačí moment a následky vedia byť fatálne,” vyznal sa mladý Šimon, ktorý zároveň poďakoval zastúpeniu slovenskej polície v Chorvátsku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia