Uplynulý týždeň dostali záchranné zložky v Detve znepokojivú správu o mužovi, ktorý mal v úmysle skoncovať so svojim životom, pričom operačné stredisko okamžite vyslalo na miesto policajnú hliadku z Obvodného oddelenia PZ v Detve.

50-ročný z okresu Detva sa mienil v priebehu uplynulého týždňa obesiť, pričom na miesto nešťastia boli vyslaní policajte Vladimír Paučo a Maroš Tušim. V momente, kedy sa dostavili na miesto, uvideli muža stáť na vonkajšej strane balkóna, ako sa drží zábradlia. Okolo krku má omotaný elektrický kábel, ktorého druhý koniec bol priviazaný o vrchnú časť zábradlia.

„Keď nepomáhalo dohováranie a presviedčanie zúfalého muža, ktorý už strácal silu, vbehli na balkón, chytili ho za oblečenie a za predlaktie a v tom muž skočil. Ako ho držali visiaceho vo vzduchu a pokúšal sa im vyšmyknúť, vrchná časť odevu sa mu vyzliekla. Jeden ho držal za ruky a druhý policajt mu uvoľnil omotaný kábel a zložil mu ho z krku. Brániaci sa muž sa im vytrhol a spadol na zem z výšky približne 180 centimetrov,“ uviedla hovorkyňa PZ Mária Faltániová.

Muž, ktorý mienil spáchať samovraždu, sa po dopade sám postavil na nohy a nemal žiadne viditeľné zranenia. Napriek tomu bol okamžite prevezený do nemocnice, kde sa momentálne lieči zo závislosti od alkoholu, čo malo byť jednou z príčin jeho neuváženého rozhodnutia.

Zdroj: Policia SR