Koncom mája uplynulého roka otriasla celým Slovenskom brutálna vražda Filipínca Henryho Johna Serafica Acorda († 36). Potom, ako bránil na ulici pred pohostinstvom svoju kolegyňu, k nemu pristúpil Juraj (28), pričom beštiálnym konaním pripravil muža zo zahraničia o život.

Tesne pred začiatkom uplynulého leta došlo v centre Bratislavy k mimoriadne závažnému prečinu usmrtenia, keď Juraj Hosu z Dunajskej Stredy zabil Henryho († 36) priamo na ulici. Celý incident pritom zachytila priemyselná kamera, pričom násilníkovi spočiatku hrozilo 7 – 12 rokov za mrežami. Po takmer roku súd konečne vyniesol voči vrahovi Filipínca verdikt, ktorý ho posiela do väzenia s minimálnym stupňom stráženia na šesť rokov, pričom musí absolvovať ochranné protialkoholické liečenie.

Vzhľadom na skutočnosť, že verdiktu predchádzalo vyhlásenie obžalovaného o vine, súd už nevykonával dokazovanie v súvislosti s vinou alebo s výškou trestu. Na základe znaleckého posudku tak bola znížená hranica odsúdenia z dôvodu, že Hossu mal skutok vykonať v stave zníženej príčetnosti, avšak senát bral do úvahy i fakt, že vrah svoj čin okamžite oľutoval.

“To, čo sa stalo, ma nesmierne mrzí, konal som v nevedomosti, ospravedlňujem sa jeho rodine, najmä jeho mame, ktorej by som finančne pomáhal aj bez toho, že by mi to nariadil súd. Rovnako sa ospravedlňujem aj svojej rodine,“ povedal Juraj Hossu.

Zdroj: Markiza | Foto: YouTube