Uplynulý pondelok podvečer bola záchranné zložky privolané k dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život muž vo veku 66 rokov. Ako uviedla polícia, cyklista nemal pri fatálnej zrážke s vozidlom žiadnu šancu na prežitie.

11. marca bola polícia privolaná k dopravnej nehode medzi obcami Bašovce a Veľké Orvište, kde mal 66-ročný cyklista prejsť do protismeru. Vzhľadom na skutočnosť, že muž sa po vozovke pohyboval v tmavom oblečení bez reflexných prvkov, pričom označený nebol ani jeho bicykel, vodič vozidla ho nemal šancu zaregistrovať. Bicyklista vážnym zraneniam na mieste nehody podľahol.

Ako uviedol znalec z odboru cestná doprava, za účelom zistenia presnej príčiny smrti a alkoholu bola u muža nariadená pitva. Vodič z osobného auta sa pri nehode nezranil a presné príčiny či okolnosti nehody polícia naďalej vyšetruje.

„Cyklisti a chodci sú stále najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky. Stret s vozidlom má zväčša fatálne následky. Pripomíname, že v záujme vlastnej bezpečnosti by preto pri pohybe na ceste nemali zabúdať na reflexné prvky a dostatočné osvetlenie,“ uviedla Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave

Zdroj: Polícia SR