Nie je výnimočné, že synovia hokejistov sa tiež vydajú touto cestou. No zatiaľ, čo niektorých sa snažia k tomuto športu otcovia dotlačiť a skončia s ním rýchlejšie než začnú, v iných sa skĺbia gény s nadšením a potom môžu svetlo sveta uzrieť veľmi šikovní hráči.

Mnohí predpovedajú veľmi sľubnú hokejovú budúcnosť len 17-ročnému Lucovi Radivojevičovi, synovi Branka Radivojeviča. Ten bol v minulosti draftovaný do NHL z 93- miesta v 3. kole, odohral v nej cez 400 duelov a následne hrával aj v KHL, českej a napokon slovenskej lige.

Jeho syn Luca je už teraz známou persónou, veď v sezóne 2023-24 sme ho mohli vidieť na šampionátoch do 18 aj 20 rokov a na oboch sa ukázal vo výbornom svetle. Navyše, už v takomto mladom veku dostal šancu aj v najvyššej švédskej lige, v drese Örebro HK však hrával hlavne juniorsku ligu. V nej sa ukazoval vo veľmi dobrom svetle a bol štvrtým najproduktívnejším obrancom, pričom prvých troch pred pár dňami všetkých draftovali zámorské kluby.

V prípade Lucu sa hovorí, že by mohol byť voľbou 1. kola budúcoročného draftu, pričom jeho azda jedinou slabinou by mohla byť jeho výška 177 centimetrov, čo je na obrancu v NHL pomerne málo. Avšak v mnohých herných činnostiach vyniká a niektorí analytici veria, že by si mohol nájsť v zámorí miesto na dlhé roky a urobiť veľmi dobrú kariéru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sportnet.sk (@sportnet.sk)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: IG/lukarad_29