Slovenskom v týchto chvíľach koluje krátke video mladého otecka, ktorý sa spolu so synom vydal na centrálny príjem Detskej fakultnej nemocnice. Znechutený muž, ktorému sa nedostalo povšimnutia takmer dve hodiny, odresoval poslancom tvrdý odkaz v náručí s malým dieťatkom.

“Takže pekný dobrý večer, milí priatelia, z centrálneho príjmu Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach, kde s 5-mesačným synom čakáme už vyše 90 minút. Týmto pozdravujem našu pani ministerku zdravotníctva, ďakujeme jej za zvýšenie platov pánov poslancov a že máme jedného lekára, kde som musel cestovať 40 km,” začína svoje rozprávanie unavený a zjavne i znechutený Gabriel, ktorý navštívil nemocnicu v Košiciach.

“5-mesačný syn, ako vidíte, je už nervózny, tak isto už sú nervózni aj ľudia v čakárni. Pán Danko, tak isto vám ďakujeme za nákup stíhačiek v hodnote 1,4 miliardy namiesto toho, aby sme zvýšili počet lekárov v nemocniciach. Ďakujeme veľmi pekne, takže ešte raz srdečný pozdrav a verím, že Slováci sa pri ďalších voľbách prebudia,” dodáva v krátkom videu, ktoré doposiaľ videlo viac ako pol milióna Slovákov.

Ako následne Gabriel uviedol v komentároch pod videom, synčeka mu napokon hospitalizovali: “Tak nakoniec nás hospitalizovali, ale ľutujem tých, pre ktorých nie je miesto.” Za Slováka s bábätkom sa postavilo množstvo užívateľov Facebooku, pričom názor a pokojne vyjadrené slová zdieľalo za pár hodín viac ako 33 000 občanov.

Pokračovanie Gabrielovej skúsenosti!

Zdroj: Facebook