Na Slovensku došlo len pred pár hodinami ku kurióznemu prípadu, keď muž ukradol pozostatky svojej bývalej manželky priamo z miesta jej posledného odpočinku. Šokujúci čin nahlásila na polícii sestra zosnulej.

Policajti z Leopoldova zasahovali pri špecifickom prípade, keď zadržali 63-ročného muža z okresu Hlohovec. Potom, čo pred rokom zomrela žena, ktorú pochovali v obci Trakovice, prišiel na posledné miesto jej odpočinku na prvé výročie úmrtia jej bývalý manžel. Ten požiadal švagrinú, aby mu ukázala hrob a v momente, kedy ostal sám, nadvihol náhrobný kameň a urnu s telesnými pozostatkami si previezol domov na stôl, kde jej zapálil sviečku.

Príbuzná zosnulej však čin okamžite nahlásila a muža, s ktorým bola nebohá rozvedená 26 rokov, navštívili trnavskí kriminalisti. “Obvinený konal pod vplyvom alkoholu, v dychu mal približne 0,5 promile. Urnu vrátil a policajti ho umiestnili do cely policajného zaistenia. Pri výsluchu povedal, že netušil, že sa takýmto konaním mohol dopustiť čo i len priestupku,” uviedla hovorkyňa Mária Linkešová s tým, že muž chcel pozostatky exmanželky uložiť do iného hrobu, v obci, kde býva. Obvinenému momentálne hrozí trest od 6 mesiacov až po tri roky z prečinu hanobenia mŕtveho.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol