Tragická dopravná nehoda na diaľnici pri Ilave si vyžiadala životy dvoch ľudí. Jedným zo zosnulých je aj nadpráporčík Július Hodúr, ktorý však nebol účastníkom nehody, avšak chcel pomôcť zraneným. O život ho pripravilo vozidlo, ktoré havarovalo ako druhé.

Július sa v pondelok (24. augusta) vydal pomôcť zraneným po vážnej dopravnej nehode na diaľnici pri Ilave, kde vodička z doposiaľ nezistených príčin prešla s vozidlom Subaru do priekopy mimo cestu. Ako uviedla polícia, okoloidúci účastník cestnej premávky prišiel osobám v havarovanom aute poskytnúť prvú pomoc, čím za záchranu iných doslova nasadil vlastný život.

„V tom čase do vozidla Subaru narazil z doposiaľ  presne nezistených príčin (pravdepodobne v dôsledku šmyku) vodič vozidla Alfa Romeo. Pomáhajúci muž a jeden účastník dopravnej nehody utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli. Dvaja účastníci utrpeli ľahké zranenia,“ uviedla hovorkyňa Danka Adámiková.

Rodina, blízki aj kolegovia zo Zboru väzenskej a justičnej stráže spomínajú na Júliusa ako na obetavého, milého, usmievavého príslušníka, kolegu, otca, partnera, brata, švagra a kamaráta.

„Slúžil s nami takmer 17 rokov, naposledy vo funkcii samostatný strážny úseku eskortnej a špeciálnej činnosti oddelenia ochrany. O to ťažšie sa nám píšu tieto riadky a nevieme si ani len predstaviť bolesť jeho blízkych,“ reagujú kolegovia, ktorí sa rozhodli pre 5-ročného syna zosnulého Júliusa založiť finančnú zbierku.  

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Zbor väzenskej a justičnej stráže | Foto: FB/Zbor väzenskej a justičnej stráže