Slováci pravidelne upozorňujú na svoje nepríjemné skúsenosti s návštevou u lekára. Ani dnes to nebude inak. Opäť sa potvrdzuje, že zdravotníctvo ide dole vodou, na čo doplácajú nevinní pacienti.

Portál pluska.sk sa zaoberal vyjadrením pacienta Martina, ktorý podstúpil röntgenové (RTG) vyšetrenie na pracovisku v bratislavskej Petržalke. Následne však zostal v šoku, keď musel otvoriť peňaženku. ,,Ale čo ma naozaj zarazilo, napriek tomu, že je röntgen zazmluvnený a preplácaný zdravotnými poisťovňami, platí sa za CD nosič 2 eurá. Ide o bežné CD, ktoré stojí v obchode necelé euro. Ide však o princíp,“ uviedol nahnevaný muž.

Ide o jedno z mnohých svedectiev Slovákov, ktorý sa zhodli na tom, že nevidia dôvod platiť poistenie, keď musia za všetko doplácať. Faktom však zostáva, že všetky zdravotné poisťovne plne hradia RTG vyšetrenia, no napálenie výsledkov na CD nosič ale nie je definované ako zdravotná starostlivosť.

Pacient je tak nútený zaplatiť poplatok v hodnote dvoch eur. ,,Niektoré RTG pracoviská však požadujú od pacientov poplatok za uloženie RTG snímky na CD nosičoch, čo je ich konkurenčnou nevýhodou oproti pracoviskám, ktoré sú technicky pripravené zdieľať snímky s inými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a odosielať ich priamo v elektronickej podobe indikujúcemu lekárovi,“ upozornil hovorca poisťovne Union Matej Neumann pre plusku.sk.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay, YouTube, depositphotos.com