V jednom z bytov na západnom Slovensku malo dlhodobo dochádzať k fyzickému i psychickému týraniu ženy. Agresorom bol jej 37-ročný partner, ktorého napokon krátko pred Štedrým dňom zadržala polícia. Prípad je o to smutnejší, že v domácnosti mali žiť s dvojicou i maloleté deti!

Senecká polícia len pred pár dňami zadržala páchateľa domáceho násilia. To vykonával v byte, kde žil s partnerkou a maloletými deťmi, pričom zadržaný bol na základe predchádzajúceho súhlasu prokurátora. „Policajný vyšetrovateľ už v tejto súvislosti vzniesol obvinenie zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby 37-ročnému Vincentovi Š.,“ priblížila polícia.

Ako zároveň upresnila, muž mal niekoľko mesiacov hrubo a bolestivo fyzicky týrať svoju partnerku. Okrem psychického násilia jej spôsoboval viaceré bodné a rezné poranenia, napádal ju údermi päsťami či kuchynskými pomôckami. Taktiež ju mal nútiť užívať lieky, ktoré mal predpísané svojim psychiatrom na liečbu. Šokujúco tiež vyznieva situácia z decembra, kedy na obeť počas hádky vylial hrniec s vriacou vodou, odmietol jej poskytnúť pomoc, a zároveň jej zakázal ísť do nemocnice.

„Vyhrážal sa jej, že ak toto konanie nahlási, tak zabije maloleté deti. Žene sa po pár dňoch podarilo utiecť spolu s deťmi do bezpečia a toto konanie nahlásiť. Zároveň bola žena hospitalizovaná aj v nemocnici, nakoľko utrpela popáleniny II. stupňa v dôsledku vyliatia vriacej vody na chrbát a šiju,“ dodáva polícia s tým, že v prípade preukázania vinu hrozí agresorovi tresť odňatia slobody na 7 až 15 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:Polícia SR – Bratislavský kraj