Situácia ohľadom koronavírusu vo svete neustupuje ani nestagnuje, naopak, mnohí predstavitelia štátov sa obávajú počas veľkonočných sviatkov toho najhoršieho. Inak tomu nie je ani na Slovensku, kde Ústredný krízový štáb nariadil prísnejšie opatrenia pre všetkých občanov.

Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva, v uplynulých hodinách pribudlo na Slovensku 13 nových pacientov nakazených koronavírusom, čím je na našom území 728 infikovaných COVIDom-19. Napriek tomu sa však našinci stále cítia byť neohroziteľnými a aj v čase mimoriadnych opatrení riskujú nielen svoje, ale aj cudzie životy.

Inak sa nedá chápať situácia z nedávneho víkendu, kedy sa v Gaderskej doline zhromažďovali nielen jednotlivci, ale dokonca celé rodiny. Kým niektorí z rekreantov nedodržiavali nariadený rozostup, iní dokonca údajne nemali ani rúška. Ako uviedol pre portál SME Karol Čičmanec, starosta obce Blatnica, celá situácia mimoriadne znepokojila aj miestnych obyvateľov.

„Vstup do doliny z mojej pozície zakázať nemôžem. Každý by si mal preto vstúpiť do svedomia a zamyslieť sa, ako svojim nezodpovedným konaním môže ublížiť iným,“ uviedol pre portál SME.sk, kde môžete vidieť ďalšie snímky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: SME | Foto: FB/JDQD