Na Slovensku od 25. novembra oficiálne platí núdzový stav a zákaz vychádzania, pričom je zatvorená drvivá väčšina obchodov a prevádzok v krajine. Pred vianočnými sviatkami je to tvrdá rana pre podnikateľov, no aj samotných občanov. Mnohí však prišli na riešenie problému.

V našej krajine je vyhlásený núdzový stav na 90 dní, no lockdown predbežne platí na dva týždne. Už teraz však minister zdravotníctva upozornil, že prísne epidemiologické opatrenia budú trvať až do Vianoc. Sú tak otvorené iba obchody s potravinami a najnutnejším tovarom.

Mnohí Slováci však naďalej túžili nájsť spôsob, ako môžu vyjsť do ulíc na vianočné nákupy. Zdá sa, že občania sa vynašli, keďže maďarská komerčná televízia RTL oznámila, že eviduje veľký prísun našincov na územie Maďarska. Cestujú hlavne do Győru, ktorý je od hraníc vzdialený iba 13 kilometrov.

U našich susedov totiž nie sú na hraniciach zavedené žiadne kontroly a všetky obchody sú otvorené. Slováci tak môžu nakupovať v nákupných centrách bez obmedzení a zabezpečiť darčeky pre rodinu i priateľov. Priaznivý kurz eura voči forintu je taktiež veľkým lákadlom pre zákazníkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: rtl.hu  |  Foto: Pixabay, Depositphotos