Zaujímavosti Slovákom zhorel vlastnoručne postavený dom: Zúfalá prosba o pomoc!

Slovákom zhorel vlastnoručne postavený dom: Zúfalá prosba o pomoc!

Uplynulú stredu sa krátko po deviatej ráno rozšíril v rodinnom dome v obci Horná Súča ničivý požiar, ktorý pripravil o strechu nad hlavou zdrvenú Annu a Henricha. V tragédii boli okamžite privolané záchranné zložky z Trenčína a Dubnice nad Váhom, ktoré nešťastie viac takmer štyri hodiny.

Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá prístavba
a rodinný dom, ako aj strecha susedného rodinného domu. Situáciu na požiarisku sťažovala veľká intenzita požiaru, silné zadymenie objektov a vietor. Približne o pol druhej poobede sa podarilo príslušníkom hasičského zboru uhasiť oheň, pričom príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Dobrovoľná zbierka zdrvených majiteľov

Anna a Henrich si svoj dom nestihli ešte ani poriadne užiť a stala sa z neho horiaca ruina. Na sociálnej sieti preto zdieľali verejnú výzvu o pomoc pre manželov nielen ich príbuzní a známi, ale aj množstvo celebrít, ktoré sa snažia nešťastnému páru pomôcť.

„Milí naši spoluobčania, rodina, známi, ale i neznámi ľudia dobrej vôle. Náš dom, ktorý sme si vlastnými rukami postavili, aby sme v ňom strávili svoju jeseň života, nám dňa 24. apríla 2019 celý zhorel a nepodarilo sa nám nič zachrániť. Preto sa na vás obraciame s prosbou o pomoc, či už finančnú alebo materiálnu. V prípade finančnej pomoci môžete peniaze poukázať na novozriadený osobný účet pod názvom: „Pomoc pre rodinu Lukšovú“.“

Ako rodina ďalej uvádza, prispieť sa dá i do pokladničky v Potravinách v dedine Horná Súča, v kostole, ale taktiež v kaplnkách v osadách. Aj keď si zdrvení Henrich a Anna uvedomujú, že jarné práce v okolitých domoch sú v plnom prúde, okolie prosia o pomoc pri búracích prácach, pričom žiadajú podnikateľov, ktorí majú možnosť, aby im prípadne dodali spotrebný materiál. „Ďakujeme vám za akúkoľvek pomoc a podporu, ktorou nám pomôžete, aby sme sa mohli čo najskôr vrátiť na miesto, kde stál náš dom a dožiť v novopostavenom domčeku pokojnú jeseň života,“ dodávajú s pokorou Lukšovci.

  • Telefonický kontakt: 0949 686 888
  • Číslo účtu v Slovenskej sporiteľni: SK58 0900 0000 0051 5736 7612

Zdroj: sociálne siete

Exit mobile version