Letné olympijské hry v Riu 2016 pomaly, ale isto kráčajú k svojmu koncu. Čaká nás posledný víkend, počas ktorého sa predstavia aj slovenskí športovci. Ešte stále máme šancu na medailu. Ich definitívny počet budeme vedieť až v nedeľu večer.

[sociallocker]Piatok 19. augusta

Posledný víkend v Riu za slovenských športovcov otvoria chodci na 50km o 13.00 h, kedy budeme môcť sledovať výkony Dušana Majdána, Martina Tišťana a Mateja Tótha.
Približne o 14.51 h sa v rýchlostnej kanoistike K4 v rozjazdoch a v semifinálie predstavia Erik Vlček, Juraj Tarr, Denis Myšák a Tibor Linka.
O 19.30 h sa opäť v chôdzi, ale na 20km predstavia ženské zástupkyne Mária Czaková a Mária Gáliková.
V noci z piatka na sobotu o 2.05 h sa vo finále v hode kladivom predstaví Marcel Lomnický.

Sobota 20. augusta

V prípade, že sa v piatok v rýchlostnej kanoistike K4 v rozjazdoch a v semifinálie podarí športovcom v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr, Denis Myšák a Tibor Linka prebojovať do finále, tak ich budeme môcť sledovať o 15.12 h.

Nedeľa 21. augusta

Celú slovenskú účasť na olympiáde v Riu 2016 uzavrie v súťaži horská cyklistika Peter Sagan. Päťnásobný víťaz zeleného dresu na najslávnejších cestných cyklistických pretekoch na svete Tour de France šokoval celý svet, keď oznámil, že v Riu nastúpi v horskej cyklistike. Peter sa na štart postaví o 17.30 h.

Športovcom držíme palce a tešíme sa na najlepšie výkony.

Zdroj: rio2016.com | Foto: Facebook/Peter Sagan
[/sociallocker]