Dušan Dědeček spôsobil 2. októbra tragickú dopravnú nehodu na Zochovej ulici, ktorá mala fatálne následky. Smrť piatich nevinných ľudí nenechala chladným takmer nikoho zo Slovákov. O to viac ich prekvapilo, keď sa obvinený po štyroch dňoch v predbežnej cele dostal na slobodu.

Dnes už bývalý športový funkcionár svojou nezodpovednosťou pripravil o život päť nevinných ľudí. Sadol si za volant aj napriek tomu, že bol pod vplyvom alkoholu, pričom mu policajti pri dychovej skúške namerali 1,69 promile. Neskôr sa ukázalo, že mal v minulosti 16 priestupkov kvôli rýchlej jazde.

Sudca Okresného súdu Bratislava I. sa napokon rozhodol, že bude Dědeček stíhaný na slobode. Hovorca Krajského súdu Pavol Adamčiak pri odchode z budovy súdu upozornil občanov, že sa rozhodovalo o väzbe, nie o treste. Obvinenému momentálne hrozí 25 rokov až doživotie. Vyjadrenia odborníkov práva však Slovákov neupokojili a emócie v spoločnosti sú stále vybičované.

V týchto dňoch dokonca vznikla petícia, ktorej cieľom je dostať bezohľadného vodiča za mreže do konca jeho života. ,,…za svoje konanie potrestaný odňatím slobody na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia,“ uvádza autor petície, ktorú podpísalo už viac ako 32-tisíc ľudí. Mnohí našinci môžu okrem podpisu napísať aj komentár, prečo sa rozhodli ju podporiť. ,,…mi tento človek zobral jednu z najbližších kamarátok,“ zareagovala Vanessa. ,,…lebo každý súdny človek je určite za to, že dotyčný si nič lepšie ani nezaslúži,“ domnieva sa Jaroslava.

Komentáre ľudí si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: peticie.com  |  Foto: TV Markíza, Pixabay