Ján Haluška (43) zo Slovenska obdržal z nemeckého mesta Zwickau nečakanú zásielku. Policajti mu poslali pokutu za prekročenie rýchlosti. Tá však bola poriadne absurdná!

[sociallocker]Slovák Ján sa nestačil diviť. Z nemeckého mesta Zwickau dostal pred pár dňami pokutu za prekročenie rýchlosti so šekom na sumu 35 eur. Na tom by nebolo nič čudné, keby sa pán Ján niekedy v tých dňoch v meste naozaj zdržiaval. Ostal však šokovaný, keď zbadal, že na fotografiách nie je jeho auto, EČV a dokonca ani jeho tvár: “Volal som hneď na číslo, ktoré na pokute bolo, a dostal som druhý šok. Zistil som, že nemecká polícia zaregistrovala EČV na moje meno a adresu,“ rozhorčoval sa Púchovčan pre cas.sk.

Ján neváhal a okamžite zavolal na slovenskú ambasádu v Mníchove, aby celú vec vyriešil. Tam mu poradili, aby vo veci podal trestné oznámenie. Po príchode na políciu ho však čakal ďalší šok: “Namiesto toho, aby začali vec vyšetrovať ako podvod s tým, že mi niekto ukradol identitu a možno na moje meno pácha trestné činy, tak to vyšetrujú iba ako priestupok,” neveriacky krúti hlavou. Policajný hovorca potvrdil informáciu s tým, že udalosť sa vyšetruje ako priestupok proti majetku v štádiu šetrenia. Ide a absurdnú situáciu a pán Ján nechápe, ako je možné, že polícia v Nemecku chce po ňom peniaze za priestupok, ktorý evidentne nespáchal a navyše nikto nerieši, že niekto vystupuje pod jeho menom a EČV.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: commons.wikimedia.org
[/sociallocker]