Len pred pár hodinami slovenská polícia zasahovala pri tragickej dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala život 63-ročnej chodkyne. Tá zomrela pod kolesami elektrickej kolobežky, pričom ju viedol muž pod vplyvom alkoholu.

23. augusta vo večerných hodinách boli dopravní policajti z Trenčína privolaní k dopravnej nehode, ku ktorej došlo na Štefánikovej ulici pri OC Max. “Podľa doterajších zistení 30-ročný vodič elektrickej kolobežky narazil do 63-ročnej chodkyne, ktorá prechádzala cez štvorprúdovú cestu mimo priechodu pre chodcov,” uviedla k prípadu hovorkyňa Ingrid Krajčíková.

Po náraze mali šofér i chodkyňa dopadnúť na cestu, kým žena utrpela vážne zranenia, ktorým v nemocnici podľahla. “Vodič kolobežky bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom merania 0,66 mg/l, čo predstavuje 1,38 promile alkoholu. Chodkyni bude odobratá krv za účelom zistenia prítomnosti alkoholu,” približuje podrobonsti Ingrid Krajčíková s tým, že muž bol obmedzený na osobnej slobode. Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície, ktorý začal trestné stíhanie vo veci prečinu „Usmrtenie“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol