Polícia vo Fiľakove koncom februára prijala oznámenie od zúfalej ženy, že jej 15-ročná dcéra sa nevrátila domov. Ráno odišla do školy vo Fiľakove, po skončení vyučovania odišla zo školy a ešte večer nebola doma.

Policajná hliadka z Fiľakova okamžite začala po dievčine pátrať. Vykonali miestne pátranie, preverovali miesta, kde sa obvykle zdržiavajú nezvestné osoby a približne po 20 minútach od priatia oznámenia dievča našli v starom neobývanom dome vo Fiľakove. Dievča stálo na balkóne druhého poschodia, preliezalo zábradlie a kričalo, že sa chce zabiť. Aj napriek presviedčaniu zo strany policajtov dievča chcelo skočiť z balkóna. Keď nepomohli slová, policajti k nej priskočili, chytili ju za kabát a preložili ju späť cez zábradlie. Následne bola privolaná posádka RZP, ktorá si dievča prevzala.

Policajti z Fiľakova, nstržm. Dominik Kardáč a por. Marian Murín, svojím pohotovým konaním a profesionálnym zákrokom zabránili dievčine v skoku. V prípade, že by skočila z balkóna, nepochybne by došlo minimálne k jej ťažkému zraneniu v horšom prípade aj k smrti, nakoľko balkón sa nachádza približne v 6 metrovej výške. Nehovoriac o tom, že budova je v dezolátnom stave a už samotný vstup do nej je nebezpečný pre život a zdravie.

Zdroj: Polícia