S pribúdajúcimi tragédiami, kedy prišlo k úmrtiam detí uzamknutých v  rozhorúčených vozidlách, sa čoraz viac na verejnosti upozorňuje na tieto nešťastia. Aj napriek tomu sa každý rok objaví niekoľko prípadov, kedy sa rodičia dieťaťa zachovajú absolútne nezodpovedne.

Pred pár dňami bola privolaná polícia k hypermarketu v Hlohovci, kde si svedkyňa Barbora všimla iba polročné dievčatko v uzamknutom automobile. „Nikdy som si nemyslela, že budem svedkom takéhoto hrozného činu, nezodpovednosť matky, ktorá nechala zababušené malé bábätko v zavretom aute na slnku a šla si v kľude nakupovať po obchodíkoch,” napísala na sociálnej sieti mladá žena, ktorá je taktiež matkou.

Muži zákona po príchode kontaktovali pracovníkov obchodu, aby do rozhlasu uviedli oznam o hľadanej matke, ktorá nechala svoje dieťa v aute. Tá však všetky výzvy ignorovala a veselo pokračovala v nakupovaní. K vozidlu sa nakoniec dostala po hodine, kedy presviedčala policajtov, že odišla iba na skok.

Nezodpovedná matka však odišla iba s napomenutím, pričom ju policajti upozornili, že keby boli horúčavy, pokojne mohlo dôjsť k tragédií. Neskôr sa na verejnosť dostala informácia, že táto dáma si bábätko prednedávnom adoptovala.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Facebook/Barbora L., Pixabay