Polícia Slovenskej republiky upozorňuje občanov, aby boli mimoriadne obozretní. Zverejnila totiž ďalší prípad, kde bola opäť zneužívaná dôverčivosť zrejme postaršej dámy, ktorá bola opakovane uvádzaná do omylu a následne aj okradnutá.

Muži zákona sa nedávno zaoberali bizarným prípadom na západnom Slovensku, kde Slovenka prišla o tisícky eur. Kontaktoval ju totiž muž z Portugalska, ktorý chcel údajne pracovať v našej krajine. Bez finančnej pomoci sa mu však tento plán nepodarí zrealizovať.

Dôverčivá žena bola rozhodnutá pomôcť mu a zrejme sa ani chvíľu nepozastavila nad pravdivosťou príbehu. Prvá platba v hodnote 1 400 eur tak bez problémov prebehla. Celková suma, ktorú mu však Slovenka poslala, bola nakoniec neuveriteľných 28-tisíc eur.

V týchto chvíľach jej však muž zo zahraničia ani jeho údajný právnik neodpisuje. Staršia pani sa mala dokonca objaviť na polícií, kde ju upozornili, že ide o podvod. Aj napriek tomu ale peniaze posielala naďalej. ,,Keďže ich posielala dobrovoľne a ako sama k platbám napísala, že išlo o dar, polícia sa týmto prípadom ani len nemôže zaoberať,“ uvádza sa na oficiálnej stránke polície.

Zdroj: Facebook/Polícia SR  |  Foto: Facebook/Polícia SR, Pixabay