Posledný pracovný týždeň v roku sa začal v Košickom kraji mimoriadne šokujúco, keď boli záchranné zložky privolané k havárii dvoch vozidiel. Situácia sa odohrala v ranných hodinách v smere na Jahodnú, pričom zo spáchania trestného činu bola dôvodne označená 58-ročná vodička.

17. decembra boli záchranné zložky privolané k dopravnej nehode, ktorá sa stala v Košiciach v smere na Janodnú. Podľa doposiaľ zistených informácii mala 58-ročná vodička s vozidlom zn. Seat Leon prejsť do protismeru, kde došlo k zrážke s vozidlom rovnakej značky aj typu.

Po príchode polície boli účastníci nehody podrobení dychovej skúške, ktorá dopadla o 9.30 ráno doslova šokujúco! „Výsledok dychovej skúšky u vodičky bol pozitívny, a to 1,50 mg/l alkoholu v dychu (3,12 promile), pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu, u vodiča prítomnosť alkoholu zistená nebola. K zraneniu osôb nedošlo,“ uviedla polícia Slovenskej republiky.

Vodička, ktorá je dôvodne podozrivá zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, bola umiestnená do cely policajného zaistenia.

Zdroj: Polícia SR