V piatok (30. júla) došlo k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej okamžite zasahovali všetky záchranné zložky. Na križovatke ciest prvej triedy I/59 s príjazdovou komunikáciou k ceste R3 v katastri mesta Tvrdošín sa zrazil osobný automobil s návesom, ktorý bol pripojený za nákladným vozidlom.

Šťastie v nešťastí! Aj tak by sa dalo hovoriť o dopravnej nehode, z ktorej vyviazla mladá žena vedúca osobné motorové vozidlo. Približne o 5.30 sa 35-ročná vodičla plne nevenovala riadeniu automobilu a situácii v cestnej premávke, pričom sa zaradila do odbočovacieho jazdného pruhu v smere na Trstenú.

V jazde však napriek predmetnému pokračovala rovno, v dôsledku čoho nabehla na vyvýšený ostrovček a čelne narazila do boku návesu. Nákladné vozidlo viedol 58-ročný vodič, pričom dve osoby z Land Roveru utrpeli zranenia s predbežnou dobou liečenia 7 dní. „Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 25.500 €. JAZDITE OPATRNE, myslite na svoju bezpečnosť a zbytočne neriskujte,“ vyzýva polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol