Je tomu len zopár dní, čo sa na sociálnej sieti Facebook objavila verejná výzva o umiestnenie týraného starého psíka, ktorý nevidí, nepočuje a navyše má ďalšie zdravotné problémy. Aj keď príspevok zdieľali tisíce Slovákov, stále sa nenašiel nikto, kto by dal seniorovi šancu dožiť v teple domova. Dočasná opatera, v ktorej bol krátkodobo umiestnený, musela byť taktiež ukončená.

Jednooký Max je už na prvý pohľad vďačný pes, ktorý väčšinu svojho života prežil na ulici s agresívnym mužom potom, čo ho vyhodila nezodpovedná rodina. Keď totiž vyrástol zo šteniatka na dospelého psa a deti nemali záujem ho venčiť, „najľahším“ riešením bolo venovať člena domácnosti bezdomovcovi. Tu si však dobrák s verným srdcom vyslúžil len spanie na daždi a pravidelné bitky či nadávky. V momente, kedy dosiahol vek približne 11 rokov, muž privizial psa za útulok na najväčšie slnko a nechal ho napospas osudu.

Tu si ho po pár hodinách všimli pracovníci útulku Prešovskí havkáči, ktorým osud psíka nebol ľahostajný. O dva roky neskôr bola v dôsledku katastrofálnej starostlivosti v dočasnej opatere nutná operácia oka, kedy sa zdalo, že Max celkom prišiel o zrak i sluch. Vtedy ho umiestnili do ďalšej dočasnej opatery, ktorá však musela byť, žiaľ, ukončená. V boji s časom pracovníci útulku i dobrovoľníci z celého Slovenska hľadali domov pre ťažko skúšaného psa, až kým sa príspevok nedostal k istej Diane zo Senca. Tá neváhala a spolu s manželom si Maxa prebrali uplynulú sobotu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Ako uviedla vo svojom príspevku, ktorý sa stal doslova virálnym, posledné, čo by riešila, sú predsudky voči jeho veku či zdravotným problémom. „Je starý- oooo, bože, aspoň nemusím behať a môžeme si spoločne opakovať, že vek je len číslo. Je tučný- oooo, áno, neodsúdi ma za abnormálne pojedanie koláčov a pizze ? a úprimne, kto si vie pri mne predstaviť chudeho kokera? Je hluchý – aspoň so mnou môže chodiť na skúšky kapely a nezošalie z môjho večného pospevovania. Je slepý- nemusím sa maľovať každé ráno! A aj tak na to jedno oko trochu vidí! Preventívne som si teda druhé odstrihla aj ja. Neviem ako vy, ale ja sa snažím nájsť absolútne vo všetkom niečo pozitívne,“ hovorí s nadhľadom, ktorý ocenili stovky Slovákov.

„Stále riešite, že chcete pomôcť, no nemáte na to možnosť? Blbosť.. Ak niekto chce, kúsok miesta si nájde aj pre starého a slepého psa, stačí vám len ochota a možno sa trochu uskromniť… V útulkoch sú tisíce psov, ktoré by dali všetko za to, aby mohli byť radšej doma v teple než v malom koterci za mrežami… A áno, s radosťou vás počkajú, aj kým prídete z práce a nie je to týranie.. Nebuďme sebeckí, musíme si pomáhať. V opačnom prípade nečakajte, že sa k vám vráti dobro,“ dodáva na záver.

Celý príspevok si môžete prečítať TU

Max tesne po operácii

Diana a jej manžel okrem Maxa zachránili aj trojnohú fenku Zaru

Zdroj: Facebook/ D.T.H. | Foto: Facebook/ Psí svet Very Fox, Instagram/ diana_sumofitness