Podľa najnovších výskumov je každá piata žena na Slovensku týraná, prípadne žije v nevhodnom partnerstve. Možno je ich oveľa, oveľa viac, ale nikto o nich nevie. Často sa informácie prevalia až vtedy, keď sa, žiaľ, stane tragédia. Vtedy sa zamyslíme a povieme si: ,,Veď pôsobili ako šťastný pár, nikdy sa nehádali.“

Pre väčšinu ľudí je nepochopiteľné, prečo týrané ženy zotrvávajú vo vzťahu s násilníkom, popierajú či zatajujú príčiny zranení na tele aj na duši. Dôvodom je predovšetkým strach, ktorý však prekonala istá Slovenka. Po jedenástich rokoch nabrala odvahu a podnikla právne kroky, aby sa tyrana konečne zbavila. Veľmi rýchlo však zistila, že to vôbec nebude tak jednoduché, ako si pôvodne myslela. Svoj príbeh napísala na sociálnej sieti, pričom jej slová mnohých ľudí hlboko zasiahli.

Spoveď týranej Slovenky

,,Dlho som sa odhodlávala napísať nasledujúce riadky. Každý človek si stráži svoje súkromie a navonok sa snaží pôsobiť ako šťastný, aj keď to tak nie je. Ja som takto žila posledných 11 rokov. Najprv vám poviem, aká som, pretože aj ja mám svoje muchy. Som tvrdohlavá a zrejme príliš úprimná. Vždy si viem zastať slabšieho a snažím sa pomôcť každému, kto ma o to požiada. Je to skoro rok, kedy som nabrala všetku silu a povedala DOSŤ. Uspávala som môjho malého syna v izbe, keď v tom som počula veľkú ranu a plač. Keď som prišla do obývačky, našla som tam sedieť svojho muža. Po opýtaní, čo sa stalo, povedal “NIČ”. Išla som za dcérou do izby a našla som ju plakať s napuchnutou nohou. Povedala mi, že dávala do umývačky hlasno riad a na to sa môj muž nahneval, chytil ju pod krk a hodil na stolík,“ opísala na úvod jednu z hrozivých scén, ktoré musela prežívať.

,,S mužom som bola 11 rokov a bitku od neho som dostávala pravidelne, prvýkrát to bol prasknutý bubienok, ruka, noha, zlomené rebrá, dokopal ma v tehotenstve a prišla som o dieťa… Vždy to bolo o tom, že sa to už nestane a PREPÁČ. Začal ma biť päsťami a následne mi obúchal hlavu o stenu. Nikdy nezabudnem na ten jeho úsmev, keď ma bil. Začala som v tom čase chodiť na sebaobranu a myslela som si, že mi to pomôže, ale poviem vám, proti silnejšiemu chlapovi som nemala žiadnu šancu. Nabrala som silu a zavolala políciu, ktorá mojej dcére a mne volala záchranku a tá nás odviezla do nemocnice. Ošetrili moju dcéru a mne zašívali hlavu. Čo robil môj muž, keď sme boli v nemocnici? Balil si všetky doklady, bločky od nášho spoločného majetku, keďže ho tak strašne hrýzlo svedomie za to, čo urobil. Za pár dní mi zavolal a prosil ma, aby dcéra na polícii povedala, že si to vymyslela a ja som všetko stiahla. Keď som povedala NIE, začalo sa zháňanie svedkov a ohováranie, ktoré trvá do dnešného dňa,“ vysvetľuje vo svojej spovedi zúfala Slovenka.

,,Môj EX-manžel J.M. má do dnešného dňa zákaz priblíženia a POLÍCIA HO VYŠETRUJE UŽ ROK: Áno, jeden rok, kedy on chodí po slobode, manipuluje, ohovára a ničí mi naďalej život. Jeho mamička ma stihla opľuť a vyfackať bez hanby pred mojím synom a jej vnukom. Neviem, či sa niekedy dočkám a budem mať konečne pokoj. Myslela som si, že ak naberiem poslednú silu a zavolám políciu, tým sa to skončí. Nie, neskončí! Začína ďalšie peklo. A nie len pre mňa, ale aj pre ľudí, ktorým na mne záleží a pomáhajú mi. Nie je to pre nich ľahké, ale o to viac si to vážim a ĎAKUJEM IM Z CELÉHO SRDCA,“ dodala na záver

Zbitú Slovensku si môžete pozrieť —TU—!

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Pixabay