Zákernej rakovine podľahnú na Slovensku tisícky ľudí ročne, pričom v mnohých prípadoch stačilo nezanedbať preventívnu prehliadku. Od konca minulého roka sa tak zo strany ministerstva zdravotníctva SR spustila celonárodná previerka zdravotného stavu našincov. V schránke tak môžete očakávať pozvánku.

Na území Slovenska sa v priebehu posledného roka začalo celonárodné pátranie po rizikových pacientoch. Zdravotné poisťovne tak na základe odporúčaní lekárov vyzvali Slovákov, ktorým vo vyššej miere hrozí rakovina hrubého čreva a konečníka, ale aj rakovina prsníka či krčka maternice.

Štatistiky v prípade rakoviny krčka maternice sú momentálne natoľko alarmujúce, že gynekológovia sa pri svojich pacientkach sústredia práve na túto diagnózu. V Európe podľahlo uvedenej chorobe viac ako 30-tisíc žien. Konkrétne u nás zomrie 200 Sloveniek s touto diagnózou ročne, a zároveň sa diagnostikuje ďalších 600 prípadov.

Ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská na tlačovej konferencií vyzvala všetky dámy, aby využili možnosť, ak budú vyzvané k vyšetreniu. Onkologické ochorenie sa tak môže podchytiť včas, pričom existuje šanca na úplne uzdravenie. Zároveň upozornila, že tzv. skríningom ľudí môžu byť zachránené stovky životov ročne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com