Slovenské mamičky v hlavnom meste sa cítia ohrozené. Na frekventovanom mieste ich pravidelne napáda nebezpečný muž. Polícia nemôže konať, a tak psychicky chorý muž behá stále po slobode.

Bratislavské mamičky v časti Petržalka sa už nejakú dobu cítia v ohrození. Počas nevinných prechádzok s kočíkom ich totiž viackrát ohrozil nebezpečný muž s nožom, ktorý kope do kočíkov a vyhráža sa vystrašeným ženám smrťou bábätiek. Jeho teritóriom je najmä Mánesovo námestie, ale aj okolie Farského či Černyševského.

Svoje o tom vie aj Kristína, ktorá takýto nepríjemný incident so svojím 11-mesačným dieťatkom zažila viackrát. Podľa jej slov pre televíziu Markíza však ohrozil aj ďalších najmenej 11 žien. Jednému dieťatku mal dokonca takmer kopnúť do hlavy. Muž je navyše až 196 centimetrov vysoký a váži 120 kg.

Kristína naňho podala aj trestné oznámenie, no podľa slov prokuratúry nemôžu voči nemu začať trestné stíhanie, pretože psychicky nie je v poriadku a v čase skutkov bol nepríčetný. Aktuálne je umiestnený na psychiatrii, no čoskoro zrejme muža prepustia. Následne mu môže súd nariadiť ústavnú starostlivosť, keďže na Slovensku chýbajú detenčné centrá pre takéto prípady. Mamičky z Petržalky sa ale obávajú o svoj osud a ostáva im len dúfať, že sa dovtedy nikomu nič zlé nestane.

>> TU <<< (opens in a new tab)">Celú reportáž si pozriete >>> TU <<<