S podvodmi na internete, ale najmä na sociálnych sieťach, sa akoby vrece roztrhlo, čoho dôkazom je i ďalšia stránka, na ktorú upozornili viacerí Slováci. Henrieta a Martina boli nezávisle od seba oklamané administrátormi vo veci výhry dovolenky, pričom mali najskôr poslať sms na potvrdenie výhry. 

Na facebookovej stránke TravelSlovakia sa pred pár dňami opakovane objavila súťaž ohľadom výhry dovolenky na Bali pre tri a štyri osoby, ktorá bola podmienená lajkom, zdieľaním a označením jedného z priateľov priamo pod fotografiou. Do výzvy, pod ktorej vidinou si Slováci mohli užiť exotickú dovolenku pri mori, sa zapojili stovky ľudí, no ako sa zdá, úspešní boli napokon viacerí z nich.

Administrátori stránky totiž oslovili niekoľkých “výhercov”, ktorých od výhry delila jediná sms, avšak musela byť zaslaná z telefónu s paušálom. Ako však verejnosť informovala nejedna súťažiaca, v tomto prípade ide o podvod, pričom po získavaní bližších informácii či vysvetlení si majitelia stránky “výhercov” jednoducho zablokovali.

“Pozor, ide o podvod! Stránka TravelSlovakia klame ľudí, že vyhrali zájazd, chcú poslať sms, ze ktorú zaplatíte 20 €, aj keď vám tvrdia, že je bezplatná. Mňa si už blokli, lebo som im neposlala nič. Tak nenechajte sa oklamať,” vyzýva vo svojom statuse istá Martina. Podobnú skúsenosť majú aj Lucia, Marianna či Henrieta, ktoré sa s podobným scenárom verejne podelili na sociálnej sieti Facebook.

Pri podobných súťažiach a výzvach buďte mimoriadne obozretní, najmä čo sa týka menších- neoverených stránok, ktoré vás môžu obrať nielen o desiatky, ale v mnohých prípadoch i o stovky eur.

Skúsenosť Martiny

Skúsenosť Henriety

Zdroj: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zara
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)