Na verejnosť sa v týchto dňoch dostala šokujúca kauza, ktorá by mohla byť pokojne sfilmovaná. Je totiž zarážajúce, aký príšerný plán vymyslela dôchodkyňa s úmyslom ublížiť vlastným kamarátkam. Momentálne jej hrozí 25 rokov za mrežami.

69-ročná dôchodkyňa sa rozhodla otráviť svoje tri kamarátky, pričom im do kávy a čaju primiešala Atropín. Ide o liek, ktorý sa užíva proti žalúdočným a brušným kŕčom. V nadmernej dávke je však silne jedovatý. Otrávené dámy skončili v nemocnici v ťažkých stavoch.

Ukázalo sa, že dôvodom jej hrozného činu je snaha vyhnúť sa vráteniu peňazí. Od priateliek totiž vylákala neuveriteľných 120-tisíc eur, ktoré nechcela vrátiť. Terézia bola obvinená z trojnásobného pokusu o vraždu a Špecializovaný trestný súd ju v septembri uznal za vinnú.

Na základe rozhodnutia súdu dostala 25 rokov za mrežami, no právoplatný verdikt si mala vypočuť 25. októbra. Momentálne sa však nachádza v nemocnici, keďže má problémy so srdcom. Pojednávanie tak muselo byť odročené. Podľa dostupných informácií mala vypočítavá seniorka vymámiť peniaze aj od farára na výhodný biznis s paradajkami a šampanským. Detaily ich dohody ani suma však nie je známa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: FB/Polícia SR-Trenčiansky kraj, Pixabay